Jdi na obsah Jdi na menu
 


Postoj wu-ti

 

 postoj wu-ťi

Zhan zhuang (čchan čchuan) postoj wu-ťi, postoj sloupu a postoj stromu.

 Zhan zhuang qigong patří k nejznámějším důležitým cvičením s vnitřní energií qi. Zhan zhuang je jedno ze základních cvičení v několika bojových systémech (Chen Taiji, Yiquan).
  Zhan zhuang je výhradně závislý na postavení a uvolnění těla a končetin i když jde o statické pozice a samozřejmě na dechu. Díky volnému, hlubokému, pravidelnému dýchání do otevřených kloubů, svalů, vaziv, šlach, kostí a orgánů má čchan čchuang zdravotní přínos pro člověka, statický qigong Zhan zhuang zlepšuje a rehabilituje stav fyziologických orgánů.
  Zhan zhuang se často praktikuje ze zdravotních důvodů či jako lék proti stresu a přeplnění dnešní doby, avšak je také neodmyslitelně spjat se studiem bojových umění wu shu či gong fu (wu šu, kung fu). Toto cvičení se zdá být velmi jednoduché a prosté a v tom to právě je.
  Zhan zhuang může cvičit jak dítě tak senior, zhan zhuang neboli sloup či postoj wu-ťi nezatěžuje a neopotřebovává klouby. Zhan zhuang (postoj wu-ťi) snižuje krevní tlak, obnovuje psychickou rovnováhu člověka, zlepšuje látkovou přeměnu a funkci orgánů. Pokud chceme začít nepotřebujeme k tomu nic, než sebe sama.
  Zhanzhuang je základní prací s energií čchi, ale nenechme se zmást, zvládnutí této techniky vyžaduje mnoho let a stejně tak jako při Taijiquan (Chen, Yang, Sun, Wu, Zhao) je pořád kam stoupat či spíše s energií čchi kam klesat. Cvičení qigong (čikung, čchi kung) Zhan zhuang (čchan čchuan) rozvíjí tok vnitřní energie qi (čchi) a podporuje cirkulaci této energie po lidském těle.
  Zhan zhuang patří do statických forem qi gong (čchi kung), které Číňané znají přes 4500 let, do Evropy se qi gong dostal až ve 20. století. Při Zhan zhuangu se používá mnoho typů dýchání – od podklíčkového přes hrudní, zádové až k břišnímu, záleží také na typu techniky qi gongu (čchi kungu).
  Zhan zhuang pro Vás nesmí nikdy býti otravnou poviností a nesmí Vás obtěžovat. Zhanzhuang (čchan čchuan, čan čuan) je příjemný a velmi účinný, člověk jen musí chtít. Zhan zhuang je vlastně jinými slovy postoj stromu, sloupu či prázdnoty, člověk díky těmto cvičením získává lepší kontakt se zemi, takzvaně zakořeňuje. Pro cvičení Taijiquan je Zhan zhuang neodmyslitelný základ a jeden z prvních kroků.


  5556

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Elloblipt

(Ellgype, 5. 11. 2019 3:09)

Wangle Your Blood Apply pressure on Checked

(Agepimmess, 23. 7. 2018 20:10)

Torsion bras de quelqu'un est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre moelle bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-pas-cher-france-quebec/