Jdi na obsah Jdi na menu
 


PŘIJEDE VÍÍÍT

Hurá hurá hurá

........je to tady!!!!!!!!!!!!!!!!

Teď mi volal Vít a 17.5. -sobota- přijede a podržte se - přiveze sebou Mistra Chen Zi-qianga ze školy taiti v Číně.

Chen Zi-qiang je nejstarším synem Chen Xiao-xinga a synovcem Chen Xiao-wanga. Je také pravnukem legendárního mistra Chen Fa-ke. Chen Zi-qiang se zúčastnil mnoha soutěží po celé Číně a vyhrál mnoho zlatých medailí v každé kategorii (sestavy beze zbraní, se zbraněmi i Tui Shou). V současnosti na těchto soutěžích dělá rozhodčího.

Chen Zi-qiang je ředitelem školy tchaj-ti a spolu se svým bratrancem Chen Bingem, nejuznávanějším expertem v taiji (tai chi, tchaj-ťi) a bojových schopnostech hned po Chen Xiao-xingovi (který je hlavou veškerého tréninku ve vesnici). Chen Zi-qiang je tak znám svou neúprosností v bojovém ringu, že každý v Chenjiagou i v okolí se obává s ním “zkřížit ruce”.

Chenjiagou je kolébka Chen Taijiquan (Čchen Tchaj-ťi čchuan). Chenjiagou (Čchen-ťia-kou) je vesnice, která leží v čínské provincii Henan. Chenjiagou leží v severní Číně. Chenjiagou je sídlo rodiny Chen. Nejstarší rodiny praktikující po generace Taijiquan stylu Chen, později se z něho vyvinuly styly Yang, wu, Sun …atd. Vesnice Chenjiagou (Čchen-ťia-kou) je místem tréninku Taiji, tak jak se předává z generace na generaci.

Tuto školu jsem měla možnost navštívit a na vlastní kůži pocvičit s mistrem Xiao Wangem a s Chenem Zi-qiangem jsem byla na "čínské kachně" v Pekingu

Chen Zi-qiang

100_4550.jpg

100_4585.jpgTěšte se!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bude to výživná sobota!!!!!!!!!!!!!!!!!   

                                     

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář